BE ELITE Clinic

DENÍK MONIKY KAVKOVÉ | 25.7.2019

I estetická medicína má svou sezónnost. Ti, kteří už tyto služby využívají, vědí, že různá ošetření mají svůj nejlepší "timing".
Jak to myslím?
 
V období od září do května se v obličeji provádějí nejčastěji všechna ošetření od injekčních, laserových přes přístrojové i chirurgické. Jakmile však přijde květen, červen a pomalu letní, teplé období a pleť je stále častěji vystavována slunečním paprskům, vynechávají se povrchová ošetření jako peeling a lasery.
Má to svůj důvod. Tato ošetření by měla být prováděna v období, kdy není pleť vystavována slunci, protože by sluneční paprsky čerstvě ošetřenou pleť mohly poškodit.
 
Právě pigmentové skvrny, pihy a jiné barevné nedokonalosti se tvoří během letních, slunečných dnů. Proč? Za vznikem pigmentových skvrn stojí vyšší množství melaninu ve vrstvě pokožky zvané epidermis. Tento pigment plní velmi důležitou funkci - pohlcuje UV paprsky, a tím chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením. Pokud slunce není příliš silné, je výsledkem jeho působení rovnoměrné opálení.
Pokud však trávíme čas na silném slunci a nijak svou pokožku nechráníme, vezme naše tělo ochranu do svých rukou. Buňky zvané melanocyty začnou intenzivně produkovat melanin, který pak vidíme v podobě drobných či rozsáhlých pigmentových skvrn. Nejlepší volbou v boji proti pigmentovým skvrnám je prevence. Svou pleť byste měli dennodenně chránit pomocí ochranných krémů s SPF faktorem. Je to skutečně tak jednoduché.
 
V portfoliu naší kliniky najdete i produkty, které vzniklé barevné nedokonalosti dokáží zmírnit během celého roku. Například kombinace denního krému Nutrify & Protect Day Cream s vysokým podílem vitamínu C a Tone Control Discs od značky COLBERT MD.
 
Přeji Vám krásné, slunečné léto.
 
p.s. Naše pleťje jako počítač s maximální pamětí, vše, co s ní děláme po celý život, si "pamatuje". Péče o ni je sice dlouhodobým a každodenním procesem, ale s přibývajícími lety to oceníte.
 
Vaše doktorka Kavková

Zpět