BE ELITE Clinic

DENÍK MONIKY KAVKOVÉ | 23.1.2020 ROZHOVOR PRO VOGUE

V čem je vaše klinika/praxe unikátní?

Věřím tomu, že ta specifičnost je v zážitku.
V zážitku péče, pozornosti a pocitu jedinečnosti.
U nás je krása dialog – tato věta totiž není pouze naším mottem, ale skutečností. 
Je to jako s dokonalou mozaikou vitrážového okna Alfonse Muchy v Katedrále svatého Víta. Každé jedno sklíčko má svůj význam a svoje místo, teprve v součinnosti všech je to kouzlo, krása. Když pracujeme s krásou, musíme umět krásu - mozaiku chápat,
umět vidět harmonii proporcí, vnímat vliv světla a při tom všem respektovat individualitu klienta. Našim úkolem je naslouchat, pochopit osobnost.
Když někdo chce něco zlepšit, souvisí to s emocí, se životem.
Každý příchozí řeší víc, než milimetry, když nepochopím kontext, nebude mozaika dokonalá. 
A proto je důležitý dialog, při kterém vzniká vztah, důvěra klienta v lékaře a jistota, že lékař že chápe, které sklíčko potřebuje napravit.
A v tom si troufám říci jsme jedineční.

 

Jaké zákroky provádíte v poslední době nejčastěji?

U nás provádíme velmi často niťové liftingy, asi i proto, že jsem jejich mezinárodním školitelem a autorem niťových technik, aplikujeme botulotoxin, konturujeme obličej kyselinou hyaluronovou, staráme se o kvalitu pleti. 
Všechny ženy chtějí mít kvalitní pleť,  ty mladší
plné lícní kosti, šťavnaté rty – zde musíme vysvětlit, že když se ošetřuje horní ret, musíme doplnit i dolní v poměru 1:2,  zvednuté obočí,  definovanou konturu dolní čelisti v harmonii s projekcí brady, starší chtějí většinou zvedat padající tváře, doplnit objem, redukovat mimické- dynamické i statické vrásky. U mužů provádíme nejčastěji botulotoxin – přirozený, ne frozen, někdy výplně, nitě, lasery.
U obou skupin liposukce, víčka. Z miniinvazivních zákroků se  v ordinacích estetických lékařů provádí nejčastěji čtveřice zákroků : Aplikace botulotoxinu, výplní – většinou kyselinou hyaluronovou nebo vlastním tukem, biostimulační a pleťové terapie – lasery a další druhy světelně-energetických zdrojů a niťové liftingy a zpevňující nitě.


O jaké zákroky je momentálně největší zájem (největší nárůst oproti minulým rokům)?

Oproti minulým letům, kdy převládaly zákroky anti-agingové, určené k redukci projevů stárnutí, dnes 
nárůst vidím bezpochyby v poptávce konturací obličeje, výplní rtů a úprav nosů – tedy v zákrocích čistě beautifikačních – zkrášlovacích.
Je to dáno tím, že věková hranice našich klientů je stále nižší, milleniálové tvoří významné procento návštěvníků a my jim musíme přizpůsobit nabídku.Mladé slečny, ovlivněny ne vždy reálnými fotkami na instagramu, chtějí „definovat“ linie obličeje.
Upravujeme rty, redukujeme kruhy pod očima, definujeme líce, kontury čelisti a brady, a mnoho dalších zákroků. Je ale důležité udržet vše v balanci, harmonii, nepřekorigovat a neplastifikovat, což často vídáme. Z těch anti-agingových nejčastěji doplňujeme ztracený objem v obličej a zvedáme padající tváře nitěmi atd.


Jaké budou podle vás trendy na rok 2020?

Musíme počítat s tím, že nárůst mladé, milleniálové klientely bude pokračovat, jejich požadavky, ale i informovanost budou větší. 
Specifičnosti jejich nároků se musíme přizpůsobovat, tak jak to dělá zbytek světa.
Milleniálové vědí, co chtějí, chtějí to hned a rychle.
Mají naprosto jasné otázky, jsou zpravidla připravení, stále více budeme konfrontováni s tím, že budou vědět, co dělá ten který lékař na druhém konci světa a budou to chtít. Nyní a bude tomu tak i příští rok žádají klientky tzv. 
„Kim´s package „ – konturaci obličeje podle Kim Kardashian, málokdo ale ví, s jakým množstvím výplně se tento zákrok dělá v USA – začíná na 9 ml kyseliny hyaluronové, klientky u nás očekávají někdy stejný efekt při použití 1 ml.
Naše finanční možnosti jsou jiné a to se odráží i na míře efektu.
Musíme si také stále více uvědomovat sílu sociálních sítí a počítat s bleskovou zpětnou vazbou na nich.


Která nová technologie/zákrok vás v poslední době nejvíc zaujaly?

Vlastně většina zákroků, postupů, technik a technologií jsou modifikovanou a vylepšenou verzí těch starších, osvědčených technik.
Spíše je to o reakcích na trendy a požadavky klientů.
A ti chtějí maximální a rychlý účinek s minimální rekonvalescencí.
Přístrojové terapie se vylepšují ve smyslu většího efektu, materiály jsou bezpečnější a techniky sofistikované, propracované a méně invazivní. To, co je ale nejdůležitější, je osoba lékaře, jeho znalost, dovednost, zkušenost, vzdělanost a přístup. 
To, co vnímám velmi intenzivně, a „zaujalo mě“, je sebereflexe těch, kteří estetickou medicínu dělají. A stále intenzivněji se učí to, co jsme se ve škole nenaučili, protože náš obor je poměrně mladý. A to je dovednost vytvořit individuální dokonalou mozaiku.


Čeští lékaři mají v zahraničí vynikají pověst. Čím to podle vás je?

Myslím , že je to částečně tím, že si jsme si v dobách minulých museli umět poradit i s málem.
Museli jsme se víc snažit, víc pracovat, abychom šli s dobou.
A ta snaha a práce se nám stala normou – to je naše výhoda.
Neměli jsme možnosti, které měli naši kolegové ve zbytku světa – přístup k informacím, k novým technologiím, technikám, neměli jsme možnost cestovat a získávat zkušenosti. Všechny tyto faktory ovlivňovaly to, jak moc jsme museli „máknout“, abychom získali ty nejnovější informace, a nebyli „out“. Jezdím často přednášet a školit do celého světa a naplňuje mě hrdostí, jak moc víme a umíme a jak pokorní a skromní přitom jsme.

 

Zpět