BE ELITE Clinic

DENÍK MONIKY KAVKOVÉ | 21.5.2020

Trend sociálních sítí nebo hledání nereálného?
V estetické medicíně se denně setkáváme se selfie fotkami vylepšenými filtry. Jejich majitelky od nás estetických lékařů požadují perfekcionismus, změnu, vylepšení, omlazení. Zpravidla chtějí vypadat jako někdo….

Naše profese je založena na pevných základech medicíny, k provedení takových změn je potřeba víc, než jedno kliknutí.
Kromě znalostí, zkušeností a zručnosti vyžaduje i obrovský kus estetického cítění, nesmíme ale zapomínat, že vždy s ohledem na bezpečnost pro klienta. Když tedy klientky chtějí, abychom ošetřovali v oblastech, která jsou svou anatomií riziková, jde estetika stranou.

V estetické medicíně se prolíná věda s uměním. Stejně jako malíř začíná portrétovat výběrem odpovídající palety barev, i naše práce vyžaduje mnoho různých barev, aby byl obraz komplexní. Miluji pozorovat obličej, dívat se na barvy, stíny a světla v něm a pracovat s maximální pokorou a opatrností na dotvoření dokonalé souhry proporcí a linií. V našem oboru je potřeba mnohem více, než jen mít “zlaté ruce“, možná jde o to, mít jednoduše “TEN FEELING“.

Ne vždy se dá vycházet z fotky, kterou vylepšuje obecně nastavený program pro jeden typ úprav. Navíc individuální anatomie je daná a změnit ji zásadně není vždy možné. Na druhé straně jsou fitry skvělou pomůckou, pomocí kterých lze ukázat, jaké změny můžeme dosáhnout například vyhlazením vrásek v okolí očí, redukcí tmavých kruhů pod očima, zvětšením rtů, či jemnou opravou a modelací kontury čelisti a brady.

Každá tvář, proporce a její predispozice ke stárnutí a změnám na tváři se liší. Jsou tak individuální, že jen osobní konzultace, při které si prohlížíme vaši mimiku, pohyby jednotlivých svalů a jejich kresby na vaší tváři dokáže navést k správně určenému plánu omlazování, či zdokonalování toho, co nám příroda nadělila. Proto online konzultace z fotek fungují pouze omezeně. Kdo mě zná, ví, že ve své praxi si zakládám na individuálním komplexním přístupu, ne na jednorázových úpravách. Čtyři hlavní směry, které kombinuji, přidávám či ubírám v procesu péče o vaši pleť jsou:

TOXINY (aplikace botulotoxinu)
VÝPLNĚ (kyselina hyaluronová, vlastní tuk)
NITĚ (niťový lifting)
-----------------
BIOSTIMULACE (přístrojové, pleťové ošetření)

Proč jsem oddělila biostimulační terapie?
Obsahují neuvěřitelné množství povrchových i hloubkových ošetření pleti, které se mohou (v nejlepším případě musejí) jako doplněk absolvovat kdykoliv během celého roku. Udržují totiž pleť v kondici a neustálé svěžesti. A já osobně jsem jejich velký fanoušek. 


Doufám, že jsem vás opět inspirovala něčím novým.
Vaše doktorka Monika Kavková

Zpět