BE ELITE Clinic

DENÍK MONIKY KAVKOVÉ | 2.7.2020


Úžasná fakta o botulotoxinu

1. Aplikace botulotoxinu je statisticky nejpopulárnějším, nejčastějším a  nejvyhledávanějším estetickým a  anti-aging ošetřením na světě!

Není se co divit, prvotní vrásky mezi obočím, oblasti čela, okolí očí můžeme redukovat právě botulotoxinem. Celosvětově se odhaduje, že botulotoxin ročně absolvuje cca 11 MILIONŮ LIDÍ.  


2. Má různorodé využití

Botulotoxinem se ošetřují dynamické ( hyperkinetické ) vrásky mezi obočím, na nose,  na čele, v okolí očí, můžeme také vyhlazovat krk u lidí, s výraznými prominujícími svaly na krku, dnes jím můžeme i do určité míry konturovat obličej tzv. Nefertiti liftem, kdy aplikujeme do svalů v dolní třetině obličeje a na a pod konturou dolní čelisti malé dávky toxinu a tím dosáhneme krásně definované linie obličeje, můžeme povolit tah svalů, které táhnou naše ústní koutky dolů a dělají nás smutnými, nazlobenými a aplikací otočit koutky úst do "úsměvu", lze i vyrovnat "pomerančovou kůži " na bradě, pomoci proti "kuřáckým"vráskám nad horním rtem, které mají i nekuřáci, dokážeme i redukovat tzv "gummy smile " - když je při úsměvu vidět kromě zubů i dáseň, u lidí s výraznými žvýkacími svaly aplikace zeštíhlí obličej, lze také např. odstranit skřípání zubů, pomoci při migréně, onemocnění páteře, botulotoxin se  používá v neurologii,v kardiologii, očním lékařství - např. může pomoci při šilhání, odstranění nadměrného pocení v podpaží, na dlaních, chodidlech, ve vlasech či na obličeji je dalším velice účinným a vyhledávaným zákrokem botulotoxinem. Oblasti využití neurotoxinů jdou vlastně napříč všemi lékařskými obory.


3. Jaký je tedy ideální věk pro botox?

Neexistuje žádný doporučený věk. 
Svalová aktivita každého z nás se trochu liší. Pokud má někdo ve 20 letech viditelné dynamické čáry, protože má větším svalovou aktivitu, souhlasím s aplikací. Pokud však přijde  20 letá klientka bez viditelných čar - odmítám ji.
Celosvětová statistika ještě před 7 lety hovořila o věku 33 let, kdy zpravidla klienti přicházejí na své první ošetření toxinem, většinou mezi obočí, minulý rok se nová statistika ustálila na čísle 29 let věku. Většina odborníků se shoduje v tom, že botulotoxin může být také preventivním opatřením pro některé mladší klienty, chrání pokožku a zastavuje rozvoj prohloubení vrásek. Botulotoxin dočasně zamrzne svaly, což znamená, že ošetřená oblast zůstane rovná. Pokud se nemůžete fyzicky zamračit, pak se časem linie zjemní. Poslední studie také mluví o pozitivním vlivu na psychický stav klientů a dokonce se nebojí použít výraz "účinný antidepresivní prostředek".


4. Rychlé, bezbolestné ošetření

Proč ho tak milujeme? Samotné ošetření trvá cca 10-15 minut a je bezbolestné. 
 

5. Účinky se liší v závislosti na organismu

Účinky po ošetření většinou nastoupí po 3 - 5 dnech a přetrvávají cca 3-6 měsíců. Pokud vám botulotoxin "odchází" dříve, může za to například sportovní aktivita a zvýšené pocení či jeho intenzivnější metabolizace v našem těle. 
 

6. Ošetřuje vaše svaly, ne pleť

Nejčastějším omylem, se kterým se setkáváme je, že si klienti myslí, že botulotoxin vrásky "vyplňuje". Není to tak.
Aplikací botulotoxinu redukujeme aktivitu daného svalu, který se stává nehybným a tím nevytváří nežádoucí mimiku, která nám způsobuje vrásky. Povrch se vyhladí a vrásky mizí.

 

7. Splňuje vysoké kvalitativní standardy

Botulotoxin je certifikován samotnou FDA (Food and Drug Administration), která má striktní pravidla bezpečnosti a kvality. Společnosti nabízející botulotoxin pro estetické účely musí splňovat všechny požadavky, aby byl produkt certifinovaný.

 

8. Kdo ho může aplikovat ? 
VŽDY POUZE VYŠKOLENÝ LÉKAŘ! Bohužel se stává, že levnější aplikaci nabízejí nelékaři, kosmetičky, sestry, nebo dokonce zcela mimooboroví "odborníci" a ohánějí se tím, že mají certifikát apod. Naše legislativa nedovoluje a zakazuje jakýmkoli nelékařům aplikovat neurotoxiny do těla a je to trestné. Vídáváme to v našich ordinacích často, klienti pak k nám odborníkům přicházejí s komplikacemi od neodborníků, často se léčba táhne, někdy zůstávají trvalé následky. Nezapomínejte, že jde o Váš obličej, o Vaše zdraví a žádná sleva Vám za to nestojí. Ale na toto téma v některém z mých příštích příspěvků.

Mějte krásné léto
Vaše Monika Kavková

Zpět